Олександр Джус: про лідерів і аутсайдерів 95 округу

Олександр Джус: про лідерів і аутсайдерів 95 округу

Лічені дні залишаються до фінішу передвиборчих перегонів парламентської кампанії 2019. Саме 21 липня український виборець має підвести риску і продемонструвати суспільству свої настрої, що фактично відображатимуть їхні конкретні політичні вподобання.

Кожні вибори є важливим елементом реалізації права всіх без виключення громадян на їх участь в управлінні країною через інститут представництва. І кожен голос виборця є вкрай важливим.

Попри певний професійний прагматизм, я залишаюся активним учасником всіх без винятку виборів на різних їх рівнях, від місцевих до президентських. І переконаний, що така позиція є нормальною  для сучасного суспільства.

Свій особистий політичний досвід вперше я здобув на виборах президента України, що проходили у 2004 році. Ці вибори були  першими виборами незалежної України, що символізували злам старої системи та спробу перейти до політичного життя за новими стандартами.

А у 2010 році особисто приймав участь на місцевих виборах як кандидат у депутати Києво-Святошинської районної ради Київської області. Був обраний не за партійним списком, а безпосередньо виборцями одномандатного мажоритарного виборчого округу в рідному селі.

Передвиборчі перегони 95-го виборчого округу

До складу даного виборчого округу входять такі міста як Ірпінь, Вишневе, Боярка, селища Гостомель, Ворзель, Коцюбинське, а також частина сіл Києво-Святошинського району.

Так склалося, що значна частина мого життя пов’язана саме з територією, яка входить до 95-го виборчого округу. Сам я проживаю в Ірпені, а понад як 5 років працював на території Києво-Святошинського району Київської області.

Мій погляд на ситуацію відносно виборчих перегонів на 95-му округу звісно що має суто суб’єктивний характер, проте він однозначно відрізняється від погляду пересічного виборця даного округу, адже має глибший и ширший діапазон сприйняття.

В чому ж полягає його особливість? Перш за все, я особисто знаю багатьох з сьогоднішніх кандидатів в депутати, що йдуть до парламенту від даного округу. Мова йде не лише про особисто знайомство, але й про розуміння їхньої мотивації, життєвого досвіду, поганих та хороших вчинків, а головне  – результатів їх роботи впродовж багатьох років.

Кого ж із кандидатів у депутати на 95-му виборчому окрузі я знаю? Це Мирослава Смірнова, Сергій Возний, Микола Ляшенко, Володимир Карплюк, Маргарита Овчаренко, Олег Бондар, Олександр Тигов, Олександр Горобець.

Тож, виходячи з наведеного мною переліку знайомих мені кандидатів, говоритиму лише про них, адже інших не знаю. Забігаючи дещо наперед, можу сказати лише одне, виборча кампанія 95-го округу крутиться навколо Володимира Карплюка.

Практично кожен інший кандидат замість того аби позиціонувати себе як особистість якій виборці мають довірити представництво в парламенті, віддає перевагу критиці Володимира Карплюка усіма можливими способами та методами.

Володимир Карплюк – беззаперечний лідер перегонів 95-го виборчого округу з великим персональним рейтингом

За результатами нещодавнього соціологічного опитування, що були проведені центром соціологічних досліджень «Социс», Володимир Карплюк лідирує у виборчих перегонах на 95-му окрузі. Окрім цього, лідерство Карплюка також підтверджується згідно результатів неодноразових опитувань, що проводились в різних спільнотах мережі Фейсбук у різних населених пунктах.

А з безпосереднім наближенням дня голосування, одним з перших колег-кандидатів, що відкрито підтвердив лідирування Володимира Карплюка і записав про це відео став Олександр Тигов.

Головною особливістю даного кандидата є те, що він двічі обирався жителями Ірпінського регіону (м. Ірпінь, селища Гостомель, Ворзель, Коцюбинське) на посаду мера міста. За ним є реальні голоси виборців.

За роки перебування на посаді керівника міста Ірпеня Карплюк зміг показати себе ефективним організатором та господарником. Він вміє формувати команди, ставити завдання, вирішувати складні питання та мотивувати на досягнення результату. Знає проблеми місцевого самоврядування і вміє їх вирішувати. Його персона це приклад справжнього лідера. 

Олександр Горобець – парашутист, що летить за попутним політичним вітром

До початку виборчої парламентської кампанії 2019 року про Олександра Горобця в 95-му окрузі ніхто не знав. Якщо бути точнішим, то його знали лише в вузьких колах серед забудовників та гравців земельного ринку.

Фактично, на прикладі Олександра Горобця ми можемо спостерігати сценарій участі, який ми вже мали нагоду спостерігати у 2014 році, адже саме тоді Олександр Тигов намагався потрапити до парламенту під прапорами партії «Блок Петра Порошенка» і його теж ніхто не знав.

Олександр Горобець має ряд фактів у своїй біографії, що вкрай негативно сприймаються виборцями та відверто його компрометують, адже напряму асоціюються з корупційними посадами. Зокрема мова йде про його роботу в державному підприємстві «Укрспирт», службі Держгеокадастру. Не втішним також є факт його причетності до будівельної компанії, що веде будівництво в с. Софіївська Борщагівка споруджуючи ЖК «Софіївська сфера».

Яскравим свідченням невпевненості у своїй перемозі на окрузі для Олександра Горобця є той факт, що він замовив соціологічні опитування у компанії з сумнівною репутацією, яка до цього часу проводила подібні опитування лише один раз навесні 2019 року, коли вдвічі завищила рейтинг кандидата в президенти Юрія Бойка.

Олександр Тигов – слабкий організатор з малим особистим рейтингом

Олександ Олександрович в політичному житті округу став помітною фігурою відразу після революції гідності. В 2014 році він вже намагався потрапити до парламенту і балотувався тоді від партії Петра Порошенка Солідарність. На виборах він зайняв лише друге місце. Варто зазначити, що даний електоральний результат він отримав виключно завдяки популярній на той час пропрезидентській політичній партії «Блок Петра Порошенка».

Після поразки на парламентських виборах Олександр Тигов взяв участь в місцевих виборах, що проходили восени 2015 року. Тоді йому вдалося потрапити в депутати Києво-Святошинської райради Київської області за партійним списком все тієї ж партії Петра Порошенко.

Отримавши депутатський мандат Олександр Тигов на певний і досить короткий час був обраний головою райради. На даній посаді він запам’ятався низкою гучних скандалів. До однієї з його «вагомих заслуг» можна віднести зупинку роботи комунального підприємства – районного сміттєзвалища в с. Тарасівка.

Саме за його головування в Києво-Святошинській райраді піднімалося питання приєднання Ірпеня та Бучі в адміністративне підпорядкування до Києво-Святошинского району.

Олександр Олександрович в районі відомий також і тим, що мав безпосереднє відношення до спорудження великого житлового комплексу «Петрівський квартал». Активно брав і продовжує брати участь в різних соціальних проектах на території Києво-Святошинського району.

Сергій Возний – технічний кандидат для відтягування голосів у Володимира Карплюка

В політичному житті Києво-Святошинського району Сергій Олександрович Возний з’явився у 2014 році. Саме тоді, з квітня по жовтень 2014 року він обіймав посаду голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області.

А ще раніше, на парламентських виборах 2012 року, пан Сергій був включений до передвиборчого списку партії «УДАР», але залишився серед непрохідних.

На місцевих виборах восени 2015 року Сергій Возний був обраний депутатом Києво-Святошинської районної ради Київської області по списку політичної партії «Нові обличчя». Саме Сергій Возний та його однопартійці допомогли тоді Олександру Тигову  посісти крісло голови районної ради.

Після цього політична партія “Нові обличчя” прийняла рішення про розпуск Києво-Святошинської районної організації яку очолював Сергій Возний, адже він всупереч позиції партії вирішив грати в власну політичну гру і надав перевагу підтримці Олександра Тигова.

На сьогоднішніх виборах пан Возний, схоже, обрав собі роль технічного кандидата і грає проти Володимира Карплюка. На території округу можна помітити борди з символікою яка копіює символіку партії Нові Обличчя і її лідера Володимира Карплюка.

Після того як президент відправив Мирославу Смірнову у відставку Сергій Возний відразу взявся її критикувати. Цікаво, а що ж заважало це робити раніше і не за декілька днів до голосування?

Передвиборчі перегони даного кандидата не обійшлися без курйозу. У своєму відео зверненні до виборців Сергій Возний випадково звинуватив сам себе у розкраданні бюджету.

Мирослава Смірнова – розраховувала на адміністративний ресурс, але втратила посаду і важелі впливу

З квітня 2015 року Мирослава Михайлівна була призначена головою Києво-Святошинської райдержадміністрації. 11 липня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав наказ про її звільнення з займаної посади.

За період свого головування в Києво-Святошинській райдержадміністрації пані Мирослава найбільше встигла запам’ятатися жителям району тим, що фактично є морально причетною до падіння даху спортивної школи в Вишневому.

Свою виборчу кампанію пані Мирослава розраховувала провести з залученням адміністративного ресурсу – працівників соціальної сфери (медики, вчителі та інші працівники установ та організацій району), що адміністративно залежали від неї як роботодавця та громадян, що отримали за її ініціативі грошові кошти по програмі турбота.

Микола Ляшенко – майбутній кандидат на голову ОТГ з центром в м. Вишневе, що вирішив влаштувати собі недорогий піар

Екс-мер Вишневого. Багаторічний працівник Києво-Святошинської районної державної адміністрації більше за часів головування там Мирослави Смірнової.

На місцевих виборах восени  2015 року був обраний депутатом Київської обласної ради за партійним списком партії «УКРОП».

На парламентських виборах 2019 разом із Сергієм Возним спільно працюють проти кандидата Володимира Карплюка.

Враховуючи безперспективність перемоги Миколи Ляшенка на нинішніх парламентських виборах його справжньою метою є майбутня боротьба за посаду голови ОТГ з центром в м. Вишневе.

Олег Бондар – екс мер якого дістали з нафталіну в противагу Карплюку

Олега Васильовича в місті Ірпені ще багато хто пам’ятає, адже він був тут мером у часи коли земельні ділянки відводилися у власність у найбільших масштабах, а ціна сотки землі була рекордно високою.

На посаді мера міста Ірпеня Олег Васильович перебував у період з 2007 по 2010 роки. Потім очолював Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. 

Має низький рівень підтримки виборців в Ірпені, а на території Києво-Святошинського району його взагалі мало хто знає.

Можна робити сміливе припущення, що його роль як і роль Сергія Возного є суто технічна.

Маргарита Овчаренко – молодий але ще зовсім не досвідчений політик

Маргарита Юріївна є однією з наймолодших кандидаток в депутати. На території округу вона почала свою активну роботу ще напередодні президентських виборів 2019.

Її погляди нестандартні та прогресивні. Вона сповідує ідеї лібертаріанства та прагне спростити податки, а також зменшити регуляторну роль держави в бізнесі та житті людей. Не виключно, що її може чекати велике політичне майбутнє. Але поки що їй бракує політичного досвіду.

Пік її активної діяльності припав на зимовий період – опалювальний період. Аби привернути увагу до своєї персони вона закликала мешканців Вишневого та Боярки не платити за комунальні тарифи, зокрема за опалення.

Маргарита також намагалася перенести модель створення органів самоорганізації населення, що діють в Києві, до Вишневого та Боярки, але ця історія не зазнала успіху.

На декількох рекламних бордах району Маргарита Юріївна розмістила інформацію про будівництво мосту через окружну дорогу, що мав з’єднати Вишневе та Київ.

Таким чином, пані Маргарита, використовуючи чистий популізм, намагалась привернути до себе увагу жителів району. Натомість, привернула до себе увагу ярих противників кандидата Володимира Карплюка, а саме: Олексія Зіневича та його вірного товариша Костянтина Хафізова, що нині активно підтримують Олександра Горобця.

Фактично, Олексій Зіневич та Костянтин Хафізов займаються тим, що виконують роль медійних кілерів по відношенню до кандидата Володимира Карплюка, а Маргарита Овчаренко через свій молодий вік та недостатній рівень політичного досвіду стала черговим інструментом в їхніх руках.

Загалом, кожні вибори це цікавий та пізнавальний процес під час якого кожен з учасників отримує для себе корисний результат – молоді політики можуть накопичити досвід, а політики зі стажем вдосконалити свої навички та технології політичної боротьби.

Що ж стосується нашого з вами 95-го виборчого округу,  то я щиро вірю в те, що виборці даного округу за попередні роки могли пересвідчитися у безперспективності голосування за партійний бренд, адже і Вячеслав Кутовий (обраний депутатом ВР у 2012 році від партії ВО «Батьківщина») і козак Михайло Гаврилюк (обраний депутатом ВР у 2014 році від партії «Народний фронт») не змогли виправдати їхніх сподівань та принести бодай якусь користь для округу.

Політичний експерт та виконавчий директор PR,
Digital агенції DKmedia Олександр Джус

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *